کارگردان ایرانی به قتل اعتراف کرد / اولین صحبت‌های همسر سابق مرجانه گلچین

فردی که مرتکب قتل شده، کریم آتشی است، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده سینما و همسر سابق مرجانه گلچین. او توضیح داده که اسلحه را از کجا آورده و چطور همسایه‌اش را به قتل رسانده است.

 

کارگردان سینما که از سروصداهای پیرمرد همسایه خسته شده بود او را با شلیک گلوله کشت. ماموران پس از ۲۴۰ دقیقه عملیات او را در دفترکارش دستگیر کردند.

به گزارش خبرنگار جنایی جام‌جم، شامگاه چهارشنبه دو جوان بسیجی در حال گشت شبانه در محله خواجه‌نصیر‌الدین طوسی تهران متوجه صدای شلیک گلوله شدند. با شنیده‌شدن صدای سومین گلوله آنها به موضوع مشکوک‌شده و در بررسی محل متوجه مردی شدند که در حال شستن لکه‌های خون مقابل ساختمان اداری بود.

آن مرد با دیدن دو جوان بسیجی داخل ساختمان رفت و در را بست. ماجرا به پلیس گزارش و دقایقی بعد با حضور ماموران تحقیقات آغاز شد.

ماموران اطراف خانه را محاصره کرده و با اخطار به مرد مسلح از او خواستند تسلیم پلیس شود و از ساختمان بیرون بیاید، اما مرد مسلح فریاد می‌زد دور شوید در غیر این صورت به خودم شلیک می‌کنم. ماموران نیروهای کمکی بیشتری خواستند و گروهی از نیروهای نوپو نیز در محل حاضر شدند. طبقه اول این ساختمان متعلق به مرد کارگردانی بود که مرد مسلح داخل آنجا ایستاده بود و اجازه نمی‌داد پلیس وارد شود. این در حالی بود که در بازرسی ساختمان جسد مرد ۷۰ ساله‌ای که گلوله به جمجمه‌اش اصابت کرده بود در زیرزمین خانه پیدا شد.

 

 

پس از ۲۴۰ دقیقه ماموران نوپو با شکستن پنجره وارد طبقه اول شده و مرد میانسال مسلح را دستگیر کرده و سلاح کلاشینکف که ۷۲ تیر هم همراه داشت از وی کشف شد. همزمان با تحقیقات اولیه در صحنه جنایت معلوم شد که او یکی از کارگردان‌های معروف سینما و تلویزیون بوده و از تهیه‌کنندگان و فیلمنامه‌نویسان کشور است. همچنین او شوهر سابق یکی از بازیگران زن معروف سینما و تلویزیون هم بوده است.

مرد کارگردان در جریان تحقیقات گفت: دفتر کارم در طبقه اول بود. مقتول هم مالک واحدهایی بود که اجاره داده و گاهی به اینجا سر می‌زد و یکی از واحدهایش محل رفت و آمد افراد غریبه بود. چندبار به خاطر این رفت و آمد با هم درگیر شدیم، اما فایده‌ای نداشت. حتی دو بار شکایت کردم و تعهد داد مشکل را حل کند. شب حادثه در حال چکش‌کاری در ورودی یکی از واحدهای طبقه اول بود که عصبانی شده و به او اعتراض کردم اما به کارش ادامه داد.

وی افزود: چند وقت قبل برای تهیه فیلمی یک سلاح کلاشینکف از مرکز نظامی گرفته بودم که در دفترم بود. سلاح را برداشتم تا او را تهدید کنم. دو تیر هوایی شلیک کردم اما نترسید و سومین گلوله به جمجمه‌اش اصابت کرد. بعد قصد داشتم لکه‌های خون را پاک کنم که دو مرد متوجه شدند و به دفتر کارم آمدم و در را قفل کردم. می‌خواستم خودکشی کنم اما جرات پیدا نکردم و ماموران دستگیرم کردند.

متهم با اعتراف به این جنایت، با دستور بازپرس ساسان غلامی، کشیک قتل دادسرای جنایی تهران به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شد و تحقیقات از او ادامه دارد.

همچنین قرار شد متهم پرونده برای بررسی سلامت روانی‌اش به پزشکی قانونی هم معرفی شود.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*